Demok.pl - portal demokracji bezośredniej

dodany przez Fundacja Demokracji Bezpośredniej

Zobacz szczegółyProjekt certyfikowany i nadzorowany przez redakcję Zbieraczek.pl
zdjęcie

Portal do współdecydowania o wszystkich istotnych sprawach RP i lokalnych.

Utworzono: 19 kwi 2014
Data końca: 17 maj 2015


ProjektVOX POPULI, VOX DEI ...

Wszyscy płacimy podatki - albo bezpośrednio, razem ze składaniem PIT-u pod koniec kwietnia, albo we wszystkim, co kupujemy (VAT, akcyza itd.). Średnio, przez kilka miesięcy w roku każdy z nas pracuje wyłącznie na utrzymanie Państwa, czyli oddaje wszystko, co zarabia do wspólnej kasy, zwanej budżetem, którą zarządza sejm i rząd.

Pytanie tylko, dlaczego mamy tak niewielki wpływ na to, jak te pieniądze są wydawane i co się w ogóle dzieje w tym kraju ...
PDB - Portal Demokracji Bezpośredniej ma to zmienić ! Portal ma umożliwiać osobiste i aktywne uczestniczenie w decydowaniu o bieżących sprawach Polski oraz UE i to na co dzień a nie raz na kilka lat przy urnach wyborczych.
Jak to będzie działać ?
PDB będzie prezentować opinie ekspertów na temat problemów społecznych, politycznych i gospodarczych pojawiających się w mediach oraz przedstawiać do publicznej oceny proponowane przez nich rozwiązania. Każdy z nas będzie mógł zaznaczyć, które rozwiązanie uważa za najlepsze i w ten sposób, już po kilku dniach głosowania, będzie wiadomo, za jakimi rozwiązaniami opowiadają się użytkownicy portalu, a mamy nadzieję, że będzie to prawdopodobnie najbardziej aktywna i obywatelsko nastawiona część społeczeństwa.
System pozwoli każdemu obywatelowi RP (w kraju i na emigracji) na osobiste wyrażenie swojej opinii w każdej sprawie, ponieważ zakładane jest jednoczesne utrzymywanie on-line nawet kilkuset ankiet - głosowań wraz z "wkładem edukacyjnym". Możliwe będzie też podpatrzenie, jak głosują osoby będące autorytetami w danej dziedzinie.System będzie monitorować nastroje społeczne stanowiąc źródło informacji dla władz i administracji państwowej.
Chcemy stworzyć narzędzie umożliwiające łatwe uczestniczenia w „demokracji bezpośredniej”, tak aby przeciętnemu użytkownikowi kojarzyła się ona bardziej z intelektualną rozrywką dostępną na co dzień niż "obywatelskim obowiązkiem" w formie wycieczki do lokalu wyborczego raz na kilka lat.
Projektowany system będzie miał dwie podstawowe funkcje - będzie umożliwiał głosowanie przez udzielenie poparcia wybranej opinii ekspertów oraz będzie dostawcą wiedzy - informacji. Każda demokracja potrzebuje bowiem autorytetów, bez których ławo zamienia się w chaos. Dlatego zadaniem portalu będzie dostarczanie, wraz z każdą ankietą, przystępnych felietonów, raportów i opracowań specjalistów, które pomogą wyrobić sobie własne zdanie. Dlatego portal będzie współpracował z autorytetami z różnych dziedzin, proponując im posiadanie w systemie „kont otwartych”, dzięki którym wszyscy użytkownicy mogliby się dowiedzieć, jak w danej sprawie głosował uznany autorytet oraz przeczytać zamieszczone przeze niego uzasadnienie danego wyboru.
Więcej na stronie: www.demok.plO autorach

Fundacja Demokracji Bezpośredniej została powołana w celu rozwijania demokracji bezpośredniej w Polsce z wykorzystaniem technologii mobilno-internetowych. Założyciele mają szerokie doświadczenie w tworzeniu, promowaniu i zarządzaniu dużymi portalami internetowymi.

6

wspierających

5.014 zł

Z całkowitej kwoty 35.000 zł

3 lata

Do końca

TEN PROJEKT NIE JEST WIDOCZNY

To jest szkic, który został wysłany do przejrzenia.
avatar
Projekt

dodany przez Fundacja Demokracji Bezpośredniej

Kontakt ze mną

Wspiera projektów 0

Wspomóż 10 zł lub więcej

1 WSPIERAJĄCYCH

Cegiełka 10 zł na budowę portalu upoważnia do umieszczenia swojego imienia (nicku) oraz nazwy miasta na liscie fundatorów w sekcji: "Cegiełki - 10 zł".

Przewidywany czas dostawy: grudzień 2014

Wspomóż 20 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Cegiełka 20 zł na budowę portalu upoważnia do umieszczenia swojego imienia (nicku), miasta lub nazwy firmy oraz adresu www fundatora w sekcji: "Cegiełki - 20 zł".

Przewidywany czas dostawy: grudzień 2014

Wspomóż 50 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Cegiełka 50 zł na budowę portalu upoważnia do umieszczenia opisu swojego osobistego profilu - zdjęcie, tekst o długości jednej strony A4, adres www lub podobnego opisu swojego firmy w sekcji: "Cegiełki - 50 zł".

Przewidywany czas dostawy: kwiecień 2014

Wspomóż 100 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Dotacja na poziomie 100 zł lub wyższa upoważnia do umieszczenia swojego profilu (lub firmy) na stronie przeznaczonej dla Sponsorów w kolejności od największych do najmniejszch dotacji.

Przewidywany czas dostawy: grudzień 2014

Wpłaty dodatkowe:

5000 zł

Środki zebrane przed publikacją projektu.