MojeLiczniki.pl lub Gazomiarek.pl

dodany przez IdeaFactory.pl .

zdjęcie

Serwis, który pomaga oszczędzać energię, weryfikować rachunki za media, wybrać dostawcę

Utworzono: 23 kwi 2014
Data końca: 22 kwi 2015


Projekt

undefined

Rok temu postanowiliśmy uruchomić portal, który pomagałby oszczędzać energię, czyli:

1. Sprawdzać, czy rachunki za prąd, gaz nie są zawyżone lub w jakiś inny sposób naciągane.
2. Porównywać, ile za ogrzewanie i media płacą inni ludzie, którzy mają podobne domy lub mieszkania w tej samej części kraju (podobna pogoda i temperatury) - żeby sprawdzić czy nie przepłacamy.
3. Sprawdzać, czy gdybyśmy zmienili dostawcę prądu, gazu lub drewna do kominka albo sposób ogrzewania naszego mieszkania, domu, warsztatu czy innego lokalu, to czy nie byłoby może taniej ?
... i pewnie jeszcze mnóstwo innych funkcji. Niestety zabrakło nam środków i projekt zatrzymał się na stronie "pilotażowej", którą można oglądać pod adresem: www.GazoMiarek.pl ... na szczęście ostatnia zima była lekka :-) Ale następna już może taka nie być, szczególnie, że Rosji ewidentnie ostatnio odbiło i ceny gazu mogą być zupełnie nieprzewidywalne w przyszłości. Dlatego zbieramy na zbieraczku środki na dokończenie serwisu jeszcze przed najbliższą zimą - zapraszamy wszystkie osoby prywatne oraz firmy, którym proponujemy umieszczenie reklam w powstającym portalu.

LISTA PLANOWANYCH FUNKCJI PORTALU:

1. Weryfikacja poprawności otrzymanych rachunków za media oraz prognoz ich dalszego zużycia, wraz z propozycjami ewentualnych pism reklamacyjnych.
2. Analiza wielkości zużycia i kosztów energii w Państwa domu, mieszkaniu lub lokalu firmy przez porównanie z kosztami obiektów o podobnej powierzchni i ilości użytkujących osób w tej samej części Polski.
3. Szereg symulatorów i kalkulatorów, które pozwolą Państwu sprawdzić, jaką wysokość miałyby Państwa rachunki, gdyby zmienić dostawcę energii na innego, obniżyć temperaturę w domu o jeden stopień, ocieplić strych, zainstalować pompę ciepła. Podobnie będziecie mogli Państwo sprawdzić, jak wyglądałyby koszty, gdyby użyć więcej drewna w kominku, a mniej ogrzewać gazem oraz zainstalować solarne podgrzewanie ciepłej wody, uwzględniając koszty instalacji.
4. Zadbamy też o członków wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, ułatwiając im kontrolę "rozpisek" różnych składników kosztów podsyłanych im przez zarządy spółdzielni - przez porównanie z innymi spółdzielniami.
5. Funkcja stacji pogodowej pozwoli Państwu na dokładne określenie "energochłonności" Państwa domu w zależności od temperatury wewnątrz i pogody na zewnątrz.
6. Funkcja dla dostawców mediów - za zgodą użytkowników, liczniki będzie można odczytywać zdalnie z naszego systemu, co zaoszczędzi kosztów związanych z pracą inkasentów..
Wierzymy, że dzięki korzystaniu z naszego portalu, w następnym "sezonie grzewczym" zaoszczędzicie Państwo od kilkuset do kilku tysięcy złotych na kosztach ogrzewania i mediów w swoim domu. Tak staramy się zaprojektować nasz portal.

undefined

O autorach

www.IdeaFactory.pl - autorzy projektu zaprojektowali i uruchomili wiele serwisów i portali internetowych, w tym kilka powszechnie znanych.

1

wspierających

0 zł

Z całkowitej kwoty 18.000 zł

3 lata

Do końca

TEN PROJEKT NIE JEST WIDOCZNY

To jest szkic, który został wysłany do przejrzenia.
avatar
Projekt

dodany przez IdeaFactory.pl .

Kontakt ze mną

Utworzył projektów 3 Wspiera projektów 4

Wspomóż 10 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Cegiełka 10 zł. Zapewnia roczną składkę członkowską klubu - serwisu Gazomiarek oraz wpis na stronie z listą fundatorów - założycieli.

Przewidywany czas dostawy: listopad 2014

Wspomóż 20 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Cegiełka 20 zł. Zapewnia składkę członkowską klubu - serwisu Gazomiarek na okres 3 lat oraz wpis na stronie z listą fundatorów - założycieli.

Przewidywany czas dostawy: listopad 2014

Wspomóż 50 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

DLA FIRM: Cegiełka 50 zł. Zapewnia składkę członkowską klubu - serwisu Gazomiarek na okres 3 lat oraz możność umieszczenia profilu swojej firmy w katalogu firm związanych z ogrzewaniem, ocieplaniem, budowaniem i wszystkim co ma coś wspólnego z oszczędzaniem energii oraz wpis na stronie z listą fundatorów - założycieli.

Przewidywany czas dostawy: listopad 2014

Wspomóż 100 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Nagroda obejmuje wszystko powyższe oraz miejsce na specjalnej stronie na sponsorów.

Przewidywany czas dostawy: listopad 2014

Wpłaty dodatkowe: