Wzajemniak - system wymiany dóbr i usług.

dodany przez Piotr Lubański

zdjęcie

Wzajemniak - system wymiany dóbr i usług z wewnętrzną walutą rozliczeniową.

Utworzono: 21 cze 2014
Data końca: 20 cze 2015


Projekt

Dla kogo będzie system Wzajemniak.pl ?

1. Dla każdego, kto zarabia mniej niż by chciał a jednocześnie ma wolny czas na wykonanie jakiejś pracy, na której dobrze się zna i chętnie zarobi dodatkowe pieniądze.
2. Dla każdego, kto chętnie pozbył by się z domu niepotrzebnych lecz sprawnych sprzętów, po to, aby kupić coś innego, potrzebnego, i to bez obniżania ceny do 1/3 wartości, jak wymusza to rynek na większości standardowych serwisów ogłoszeniowych.
3. Dla każdego, kto chciałby częściej wymieniać z sąsiadami i znajomymi usługi, za które zwyczajowo nie wypada brać od siebie nawzajem pieniędzy (np. podrzucanie się samochodem do miasta lub podrzucenie znajomym dzieci, gdy chcemy wyjść do kina... itp.).
4. Dla każdego, kto ma firmę i chciałby zwiększyć swoje dochody, grono swoich klientów a przy okazji znajomych.
5. Dla wszelkiego rodzaju organizacji, instytucji i większych firm, które potrzebują pracowników tymczasowych, na umowy zlecenia i o dzieło a jednocześnie świadczą usługi
lub produkują towary przeznaczone "dla ludności".

Dlaczego jesteśmy pewni sukcesu ?

1. Stworzyliśmy i wypromowaliśmy już wiele serwisów i portali internetowych, w tym niektóre szeroko znane i osiągające spore obroty. Znamy się na tym.
2. Nad założeniami systemu pracowaliśmy 3 lata (!) a jego projekt uzyskać bardzo przychylne oceny ekonomistów z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Akademii Nauk z którymi wspólnie staramy się pozyskać na jego realizację jakieś granty. System jest bardzo bezpieczny i sprawiedliwy dla wszystkich użytkowników.
3. Konstrukcja systemu ułatwi wzajemną wymianę dóbr i usług pomiędzy sąsiadami, znajomymi, członkami dowolnych grup społecznych - studentów danej uczelni, mieszkańców danego miasteczka czy osiedla, członkami dowolnego stowarzyszenia czy klubu a wreszcie pomiędzy wszystkimi, którzy założą sobie w nim konta.

O autorach

Autorami projektu jest kilku przedsiębiorców internetowych, ludzi głównie z rocznika 1970, część z nich to absolwenci Reytana i Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji dużych projektów internetowych ogólnopolskiej skali, są twórcami znanych marek w polskim internecie. Merytorycznego wsparcia udziela grupa naukowców z UW i PAN.

1

wspierających

5.000 zł

Z całkowitej kwoty 180.000 zł

3 lata

Do końca

TEN PROJEKT NIE JEST WIDOCZNY

To jest szkic, który został wysłany do przejrzenia.
avatar
Projekt

dodany przez Piotr Lubański

Kontakt ze mną

Utworzył projektów 2 Wspiera projektów 1

Wspomóż 20 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Konto użytkownika - założyciela portalu - systemu Wzajemniak.pl wraz z prawem do bezpłatnego korzystania z niego przez okres dwóch lat działania systemu (uruchomienie planowane jest pod koniec 2014 roku).

Przewidywany czas dostawy: styczeń 2015

Wspomóż 50 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Konto użytkownika - założyciela portalu - systemu Wzajemniak.pl wraz z prawem do bezpłatnego korzystania z niego przez okres pierwszych pięciu lat oraz umieszczeniem na specjalnej liście fundatorów. Specjalny pakiet uprawnień dla użytkownika - założyciela.

Przewidywany czas dostawy: styczeń 2014

Wspomóż 100 zł lub więcej

0 WSPIERAJĄCYCH

Konto założyciela portalu Wzajemniak.pl wraz z prawem do wieczystego bezpłatnego korzystania z systemu oraz umieszczeniem na liście założycieli. Poszerzony pakiet uprawnień dla założycieli portalu.

Przewidywany czas dostawy: styczeń 2014

Wpłaty dodatkowe:

5000 zł

Dotacja Pana Pawła Borowieckiego, przedsiębiorcy z branży IT z Warszawy.

10000 zł

Paweł Borowiecki - przedsiębiorca z branży informatycznej, filantrop, społecznik pokrył koszt wstępnych prac nad systemem.